Ogólne warunki świadczenia usług szkoleniowych
organizowanych przez placówkę kształcenia ustawicznego pod nazwą
Ośrodek Szkoleniowy Oddziału Okręgowego w Łodzi Stowarzyszenia Księgowych w Polsce
działającą w strukturze organizacyjnej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Łodzi
(NIP 526-030-79-56; REGON 007026416-00183; KRS 000010106)
§ 1
- Organizatorem usług szkoleniowych jest placówka kształcenia ustawicznego pod nazwą Ośrodek Szkoleniowy Oddziału Okręgowego w Łodzi Stowarzyszenia Księgowych w Polsce działająca w strukturze organizacyjnej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 270, zwana dalej „Organizatorem”.
- Osobą prawną prowadzącą Placówkę kształcenia ustawicznego jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce z siedzibą w Warszawie, ul. Górnośląska 5, w imieniu którego działa Zarząd Oddziału Okręgowego w Łodzi Stowarzyszenia Księgowych w Polsce z siedzibą w Łodzi.
- W ramach usług szkoleniowych Organizator prowadzi kursy, z podziałem na kursy długie i krótkie realizowane stacjonarnie, zdalnie z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość oraz hybrydowo.
- Godziny obsługi interesantów w Biurze Placówki kształcenia ustawicznego opublikowane są na stronie internetowej www.lodz.skwp.pl.
§ 2
- Informacja na temat organizacji kursów zawarta jest w ofercie szkoleniowej opublikowanej na stronie internetowej www.lodz.skwp.pl.
- Warunkiem zapisu na kurs jest wypełnienie formularza za pośrednictwem strony internetowej Oddziału, lub przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia za pomocą poczty, lub e-mailem na odpowiedni adres, wskazany na stronie internetowej. Przesłanie formularza zgłoszeniowego jest traktowane jako złożenie oświadczenia woli uczestnictwa w kursie.
- Karty zgłoszenia należy złożyć Organizatorowi przed rozpoczęciem kursu (liczy się data wpływu karty zgłoszenia do Organizatora), przy założeniu, że Organizator nie zamknął do tego dnia listy uczestników z uwagi na brak wolnych miejsc lub odwołał kurs.
- Za skutecznie zapisanych na kurs uważa się tych zgłoszonych uczestników, którzy złożyli czytelnie i poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z niezbędnymi załącznikami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata określonych wymogów kwalifikacyjnych (zgodnie z ofertą szkoleniową Organizatora).
- Organizator zastrzega sobie prawo do zamknięcia listy zapisów, jeśli liczba osób chętnych na dany kurs przekroczy liczbę wolnych miejsc. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie warunków określonych w ofercie szkoleniowej i w programach nauczania. Zgłoszenia, które nadejdą po zamknięciu listy zapisów będą umieszczane na liście kolejnej, kompletującej się grupy wybranego kursu.
§ 3
- Wysyłka zaproszeń do udziału w kursach odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej w następujących terminach:
-
- Kursy długie – na około 14 dni przed rozpoczęciem zajęć,
- Kursy krótkie – najpóźniej w przededniu rozpoczęcia kursu.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu oraz zmiany: miejsca, terminów, godzin zajęć, wykładowcy oraz trybu realizacji zajęć dydaktycznych.
- W sytuacjach wyjątkowych Organizator zastrzega sobie prawo zmiany formy realizacji zajęć bez uzyskania zgody uczestników. Dotyczy to w szczególności wprowadzenia zajęć z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość. Decyzję w sprawie zmiany formy realizacji zajęć podejmuje Dyrektor Placówki w uzgodnieniu z osobą prowadzącą.
- W przypadkach opisanych w punktach 2 i 3 powyżej, każda osoba zapisana na daną usługę szkoleniową otrzyma stosowną informację drogą telefoniczną lub pocztą elektroniczną, zgodnie z danymi kontaktowymi podanymi w zgłoszeniu.
§ 4
- Ceny szkoleń podane są na stronie internetowej. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ceny. O ewentualnej zmianie ceny każda osoba zapisana na wybraną przez siebie usługę szkoleniową zostanie poinformowana pocztą elektroniczną najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem szkolenia. W przypadku braku akceptacji nowej ceny uczestnik ma prawo do rezygnacji z kursu, o czym poinformuje Organizatora najpóźniej do 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia.
- Kursy realizowane są zgodnie z programami
- Szczegółowe zasady sprawdzania efektów kształcenia i niezbędne informacje dotyczące organizacji poszczególnych kursów długich zawarte są w Sylabusie, który uczestnicy otrzymują pocztą elektroniczną przed rozpoczęciem zajęć.
- Czas trwania kursów określony jest w godzinach lekcyjnych; godzina lekcyjna to 45 minut.
- Zapłaty należności za udział w kursach należy dokonać:
- Kursy długie:
– wpłata pełnej należności przed rozpoczęciem kursu, lub
– pierwsza zaliczka w kwocie określonej w ofercie przed rozpoczęciem kursu (pozostała do zapłaty należność w trakcie realizacji szkolenia w terminie wskazanym przez Organizatora – przekroczenie tego terminu spowoduje podwyższenie pozostałej należności o 5% i żądanie natychmiastowej wymagalności);
- Kursy krótkie – wpłata pełnej należności przed rozpoczęciem kursu w terminie wskazanym przez Organizatora.
- Na wniosek płatnika, Organizator umożliwia dokonanie płatności za kurs na podstawie faktury pro-forma. W takim przypadku płatność powinna nastąpić w terminie określonym w fakturze.
- W indywidualnych przypadkach Organizator dopuszcza możliwość zapłaty należności po zakończonym kursie.
- Płatność za kurs może być dokonana online za pośrednictwem usługi PayU z wykorzystaniem szybkiego przelewu bankowego, bliku oraz kart płatniczych lub gotówką w Biurze Organizatora.
- Faktura zostanie wystawiona przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce ul. Górnośląska 5, 00-443 Warszawa Oddział Okręgowy w Łodzi 90-361 Łódź, Piotrkowska 270, NIP 526-030-79-56 i przesłana zgodnie z obowiązującymi przepisami.
- Dla osób płacących indywidualnie (dot. osób fizycznych, w tym prowadzących działalność gospodarczą), Organizator dopuszcza możliwość rozłożenia kosztu kursu długiego (trwającego powyżej 50 godz.) na raty, po pisemnym uzgodnieniu powyższego z Organizatorem i podwyższeniu pozostałej do zapłaty należności o 5%. Terminy płatności rat i ich kwoty ustala Organizator.
- Organizator zastrzega sobie możliwość wykreślenia z listy uczestników kursu osób uchylających się od terminowego dokonania płatności.
- Wszystkie wpłaty dokonywane na poczet kursu, do dnia jego zakończenia, stanowią przedpłatę (zaliczkę) na kurs.
§ 5
- Każdy uczestnik ma prawo odstąpić od umowy.
- Uczestnik kursu, będący konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu cywilnego, który zawarł umowę szkoleniową na odległość lub poza lokalem Organizatora, może w terminie 14 dni odstąpić od jej zawarcia bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów. Za dzień zawarcia umowy uznaje się dzień wysłania karty zgłoszenia do Organizatora w sposób określony w § 2 ust. 2.
- W przypadku odstąpienia Uczestnik zobowiązany jest zwrócić wszelkie otrzymane materiały edukacyjne. Jakiekolwiek wykorzystanie otrzymanych materiałów szkoleniowych stanowić będzie naruszenie praw autorskich i może być podstawą dochodzenia stosownego odszkodowania.
- Warunkiem skutecznego odstąpienia od umowy jest przesłanie pisemnego oświadczenia w formie listu lub poczty elektronicznej do Organizatora.
- Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje po zrealizowaniu kursu.
§ 6
- Każdy uczestnik ma prawo do rezygnacji z uczestnictwie w formie kształcenia, w której bierze udział. Rezygnację należy złożyć w formie pisemnej.
- Rezygnacja z uczestnictwa w kursie powinna być przesłana do Organizatora:
- listem poleconym na adres Organizatora, lub
- pocztą elektroniczną za elektronicznym potwierdzeniem, lub
- złożona osobiście w siedzibie Organizatora za potwierdzeniem.
- Zwrot zaliczki na kurs długi jest możliwy w przypadku pisemnego zgłoszenia rezygnacji, najpóźniej do 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia.
- W przypadku rezygnacji z udziału w kursie krótkim, termin zwrotu zaliczki podany zostanie w korespondencji przesłanej pocztą elektroniczną do Uczestników.
- Nieobecność na zajęciach nie zwalnia z konieczności dokonania opłaty za udział w kursie w pełnej wysokości.
- W przypadku zgłoszenia pisemnej rezygnacji z uczestnictwa w trakcie trwania kursu długiego – zaliczka wymagana przed rozpoczęciem zajęć nie podlega zwrotowi. Jeśli zaliczka ta nie pokrywa kosztów poniesionych do dnia otrzymania rezygnacji, Organizatorowi przysługuje należność za wydane materiały szkoleniowe i zrealizowane zajęcia dydaktyczne.
§ 7
- Uczestnik może składać reklamacje dotyczące kursów w formie pisemnej do Organizatora najpóźniej w terminie 7 dni od daty zakończenia kursu określonej w planie zajęć. Reklamacje składane po tym terminie nie będą rozpatrywane.
- Reklamacja powinna określać: dane uczestnika, w sposób umożliwiający jego identyfikację, nazwę i typ usługi, której reklamacja dotyczy, przedmiot reklamacji, okoliczności uzasadniające reklamację. Reklamacja niespełniająca powyższych warunków nie będzie przez Organizatora rozpatrywana.
- Organizator rozpatrzy reklamację w terminie do 30 dni od daty jej otrzymania, a następnie przekaże uczestnikowi (uczestnikom) kursu odpowiedź z rozstrzygnięciem reklamacji wraz z jej uzasadnieniem.
- Reklamację można składać na adres mailowy biuro@lodz.skwp.pl.
§ 8
W przypadku wyczerpania miejsc lub odwołania kursu przez Organizatora wpłacona należność zostanie zwrócona niezwłocznie w sposób wskazany we wniosku płatnika.
§ 9
- W przypadku, gdy w ramach kursu Organizator zapewnia podręczniki szkoleniowe, są one dostarczane uczestnikowi nie później niż w dniu rozpoczęcia kursu. W sytuacjach wyjątkowych np. opóźnienia drukarni, Organizator zobowiązuje się przekazać książki niezwłocznie po ich otrzymaniu.
- W przypadku uzupełnienia lub/i aktualizacji materiałów szkoleniowych przygotowywanych przez wykładowców, Organizator dostarczy je w trakcie realizacji kursu.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie informacji zawartych w dostarczonych materiałach szkoleniowych, ani za jakiekolwiek szkody wynikłe w następstwie wykorzystywania przez uczestnika w indywidualnych sprawach informacji uzyskanych na kursie.
- Wszystkie materiały edukacyjne opracowane na użytek i w trakcie kursu chronione są prawem autorskim.
- Wszelkie materiały opracowane w trakcie prowadzenia kursów i upublicznione przez Organizatora można przechowywać oraz drukować wyłącznie na użytek prywatny i w celach niekomercyjnych, z zachowaniem informacji o źródle pochodzenia materiałów. Organizator nie zezwala na jakiekolwiek upowszechnianie, wprowadzanie zmian, przesyłanie, drukowanie, powielanie, publiczne odtwarzanie materiałów opracowanych i otrzymanych w trakcie prowadzenia kursu.
- Wykorzystanie materiałów opracowanych w trakcie i na użytek kursu do celów komercyjnych lub innych niż użytek prywatny wymaga każdorazowo pisemnej zgody Organizatora.
§ 10
- W przypadku realizacji przez Organizatora części lub całości procesu kształcenia drogą elektroniczną z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość konieczne jest posiadanie przez uczestnika urządzenia multimedialnego z systemem operacyjnym, aktualną przeglądarką internetową, dostępem do sieci Internet i spawaną kamerą i głośnikiem.
- W celu ochrony systemów teleinformatycznych rekomendowane jest zainstalowanie, stale aktualizowanego, oprogramowania antywirusowego.
- Uczestnik biorący udział w procesie kształcenia realizowanym w części lub całości drogą elektroniczną jest zobowiązany do:
- niepodejmowania działań mających na celu testowanie możliwości przełamania lub ominięcia zabezpieczeń systemów teleinformatycznych Organizatora, a także wszelkich innych działań prowadzących do nieuprawnionego dostępu do całości lub części systemów teleinformatycznych Organizatora;
- nieprzeciążenia lub destabilizacji systemów Organizatora lub innych podmiotów biorących bezpośredni lub pośredni udział w kursach (szkoleniach);
- logowania się z użyciem własnego imienia i nazwiska oraz do osobistego uczestnictwa w zajęciach bez udziału innych osób i do potwierdzania uczestnictwa poprzez złożenie pisemne lub ustne odpowiedzi na udostępnianej podczas każdych zajęć liście obecności;
- nieudostępniania danych do logowania do usług świadczonych przez Organizatora osobom nieuprawnionym;
- nieupowszechniania w systemach teleinformatycznych Organizatora treści, które naruszają dobra osób trzecich, ogólnie przyjęte normy społeczne lub są niezgodne
z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, bądź ich wprowadzania lub rozpowszechniania poprzez systemy teleinformatyczne Organizatora; - niezamieszczania w systemie teleinformatycznym Organizatora niebezpiecznych plików oraz linków do stron internetowych, które mogą spowodować instalację szkodliwego oprogramowania.
§ 11
- Przesłanie karty zgłoszenia jest równoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się ze Statutem Placówki kształcenia ustawicznego oraz z niniejszymi Ogólnymi warunkami świadczenia usług szkoleniowych oraz ich akceptacją.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszych Ogólnych warunków świadczenia usług szkoleniowych w każdym czasie.
- Ogólne warunki świadczenia usług szkoleniowych organizowanych przez Placówkę kształcenia ustawicznego działającą w strukturze organizacyjnej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Łodzi wchodzą w życie z dniem ich publikacji na stronie internetowej Organizatora i zostają wprowadzone na czas nieokreślony.
§ 12
- Administratorem danych osobowych uczestników kursu (szkolenia) jest Oddział Okręgowy w Łodzi Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, ul. Piotrkowska 270, e-mail biuro@lodz.skwp.pl.
- Przetwarzanie danych osobowych uczestników kursu (szkolenia) przez administratora danych osobowych, odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1), zwanego dalej RODO w celach związanych z organizacją i realizacją kursu (szkolenia), w tym przeprowadzenia egzaminu i wydania dokumentów poświadczających odbycie kursu (szkolenia), jak również na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu wypełnienia prawnie ciążących obowiązków na administratorze danych oraz art. 6 ust. 1 lit. f RODO w celu dochodzenia ewentualnych roszczeń oraz zagwarantowania bezpieczeństwa uczestnikom kursu (szkolenia).
- W przypadku świadczenia na rzecz uczestników kursów (szkoleń) usług marketingowych i wysyłki newslettera przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO tj. zgody uczestnika.
Zatwierdzono Uchwałą nr 33/P 5/2024 Prezydium Zarządu Oddziału Okręgowego w Łodzi Stowarzyszenia Księgowych w Polsce z dnia 17 września 2024 r.