Szanowni Państwo,
 już dziś zapraszamy na kolejne spotkania😊

 

Archiwum
_________________________________________________________________________________________

14.05.2024

W dniu 14 maja br. członkowie Klubu Seniora wraz z łódzką przewodniczką Panią Anią  zwiedzali Cmentarz żydowski w Łodzi – założony w 1892 roku; największą w Polsce pod względem powierzchni nekropolię żydowską (42 ha, ponad 230 tys. pochowanych, w tym ok. 45 tys. stanowią mogiły zmarłych i zamordowanych w okresie funkcjonowania Getto Litzmannstadt).

Przy głównej alei stoi monumentalne Mauzoleum Izraela Poznańskiego. Spotkać tu można także grobowce innych łódzkich przemysłowców, m.in. Barcińskich, Jarocińskich, Katsenbergów, Kohnów, Prussaków, Rosenblattów, Silbersteinów, Stillerów. Ponadto pochowani są m.in.: lekarz dr Seweryn Sterling założyciel i długoletni dyrektor łódzkiego pogotowia ratunkowego dr Władysław Pinkus, a także rodzice poety Juliana Tuwima i kompozytora Artura Rubinsteina i wiele innych.

 

 

 

27.11.2023

W trakcie kolejnego spotkania członkowie Klub Seniora SKwP oraz seniorzy z  Oddziału PIBR gościli ponownie w Pałacu rodziny Poznańskich. Tym razem głównym celem naszej wycieczki było zwiedzanie Pałacu Karola Poznańskiego, syna Izraela Poznańskiego. Dziś to jeden z głównych budynków Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów przy ul. Gdańskiej 32.
Po zakończonym zwiedzaniu wzięliśmy udział we wspaniałym Wieczorze Muzycznym - Koncercie Uczniów klas fortepianu Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki.

Dziękujemy za liczne przybycie. Mimo niesprzyjającej aury, frekwencja była znakomita :)

 

06.07.2023

Członkowie Klubu Seniora łódzkiego Oddziału SKwP oraz seniorzy z Oddziału PIBR uczestniczyli w prelekcji pn.„ Cyberzagrożenia – bezpieczeństwo seniorów”. Gościem specjalnym spotkania byli funkcjonariusze VI Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o najważniejszych zagrożeniach z jakimi możemy spotkać się na co dzień. Uczestnicy dowiedzieli się jakie metody stosują oszuści, jak się przed nim bronić oraz gdzie szukać pomocy. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników.

17.05.2023
Na kolejnym spotkaniu członkowie Klubu Seniora łódzkiego Oddziału SKwP wraz z seniorami z Oddziału PIBR, podczas spaceru z Panią Anią - przewodnikiem PTTK, odwiedzili wyjątkowe zakamarki ulicy Piotrkowskiej, poznali dzieje rodów fabrykanckich i perły architektury. Było tak miło i ciekawie, że nie wiadomo kiedy minęły trzy godziny wspólnego spacerowania.

 

  

 

 

01.03.2023
W trakcie kolejnej wycieczki Klub Seniora gościł w Pałacu rodziny Poznańskich. W tej przepięknej rezydencji zwanej łódzkim Luwrem poznaliśmy historię jednego z najważniejszych rodów fabrykanckich XIX-wiecznej Łodzi. Odwiedziliśmy także gabinety biograficzne wybitnych osobistości związanych z Łodzią. Po raz kolejny odbyliśmy fascynującą podróż w czasie.

25.11.2022
Klub Seniora O/O w Łodzi SKwP, w towarzystwie przewodników PTTK Oddział w Łodzi, kontynuuje wędrówkę poznając skarby łódzkich muzeów. Tym razem zwiedzaliśmy kolejną "perełkę" - Muzeum Kinematografii w Łodzi, mieszczące się w Pałacu Karola i Anny Scheiblerów. Podziwiając piękne wnętrza pałacowe przenieśliśmy się z przełomu XIX i XX wieku z czasów narodzin kina do czasów, w których Łódź stała się stolicą polskiego przemysłu filmowego. Przenieśliśmy się również w świat bajek z naszego dzieciństwa. Była to ciekawa i sentymentalna podróż w czasie.
         
22.10.2022
Członkowie Klubu Seniora łódzkiego Oddziału SKwP, w ramach swoich spotkań, zwiedzali Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, mieszczące się w Białej Fabryce Geyera w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 282. Jest to największe w Europie muzeum poświęcone włókiennictwu i historii tkactwa.
Wycieczka była bardzo interesująca i ciekawa. Poznaliśmy historię rodu Geyerów i dawnego kompleksu zakładów bawełnianych założonych przez Ludwika Geyera.
       


ul. Piotrkowska 270, IX piętro
90-361 Łódź

tel. 42 631 95 29
tel. 42 631 95 23

biuro@lodz.skwp.pl
kursy@lodz.skwp.pl
konferencje@lodz.skwp.pl
czlonkowie@lodz.skwp.pl
ksiegowosc@lodz.skwp.pl

33 1910 1048 2783 0443 9774 0001