W dniach 3-5 kwietnia 2019 roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa SIGMA MARATON organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości SIGMA. Tematem tegorocznej konferencji była "Współczesna rachunkowość w praktyce - specyficzne sektory gospodarki, rozwiązania, kategorie".

W konferencji wzięło udział 11 drużyn, które przyjechały do Łodzi z uczelni z całej Polski. Wśród uczestników konferencji pojawili się studenci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Rzeszowskiej czy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Podczas trzech dni zmagań Uczestnicy wzięli udział w kilku konkurencjach: wygłosili referaty przedstawiające różnorodność stosowanych rozwiązań w zakresie rachunkowości (często będących uzależnionymi od specyfiki danych jednostek), sprawdzili swoją wiedzę z zakresu prawa podatkowego podczas testu przygotowanego przez przedstawicieli Łódzkiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Musieli zmierzyć się również z case study dotyczącym rachunkowości budżetowej przygotowanym przez Łódzki Oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Zwycięzcami zostali studenci z Poznania, którzy za swe osiągnięcia otrzymali liczne nagrody ufundowane przez Oddział Okręgowy w Łodzi Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Gratulujemy!

Galeria

Pozostałe aktualności

ul. Piotrkowska 270, IX piętro
90-361 Łódź

tel. 42 631 95 29
tel. 42 631 95 23

biuro@lodz.skwp.pl
kursy@lodz.skwp.pl
konferencje@lodz.skwp.pl
czlonkowie@lodz.skwp.pl
ksiegowosc@lodz.skwp.pl

33 1910 1048 2783 0443 9774 0001