Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych – 6 godz. wykładowych
Szkolenie skierowane jest do pracowników zajmujących się przydzielaniem i rozliczaniem funduszy socjalnych w zakładach pracy oraz osób zainteresowanych poniższą tematyką.
Cel szkolenia: znajomość działalności socjalnej prowadzone w zakładach pracy, zasad tworzenia regulaminu oraz zasad wydatkowania i rozliczania świadczeń przekazywanych osobom uprawnionym do korzystania z tego typu pomocy.
Prowadząca szkolenie: Anna Makal
Biegły rewident. Doświadczenie zawodowe w firmach audytorskich, główny księgowy w spółce należącej do koncernu międzynarodowego, doświadczenie w różnych branżach gospodarki: w jednostkach produkcyjnych i handlowych. Specjalista w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw z zakresu audytu, nadzoru księgowego, bieżącego doradztwa księgowo-podatkowego oraz optymalizacji podatkowej.
Tematyka szkolenia:
1. Działalność socjalna – przepisy prawa pracy, zakres działalności socjalnej, definicje, środki przeznaczone na działalność socjalną.
2. ZFŚS – Pracodawcy zobowiązani i dobrowolnie tworzący ZFŚS, obowiązki pracodawcy związane z ZFŚS, układy zbiorowe i regulaminy wynagradzania, szczególne zasady tworzenia ZFŚS, przejście całości lub części zakładu na innego pracodawcę.
3. Regulamin ZFŚS.
4. Komisje socjalne.
5. Kryteria socjalne – uzyskiwanie świadczeń, ustalanie sytuacji dochodowej do celów socjalnych.
6. Zasady naliczania odpisu na ZFŚS – zasady przeciętnej liczby zatrudnionych do celów naliczenia odpisu, osoby uwzględniane i nieuwzględniane do naliczenia odpisu; ewidencja ZFŚS, inne zwiększenia funduszu.
7. Osoby uprawnione do korzystania z ZFŚS.
8. Świadczenia finansowane z ZFŚS – dopłaty do wypoczynku, tworzenie żłobków i przedszkoli, działalność sportowo-rekreacyjna, działalność kulturalno-oświatowa, pomoc materialna, wydatki, które nie mogą być sfinansowane z ZFŚS.
9. Świadczenia urlopowe.
10. Koszty ZFŚS a koszty uzyskania przychodu.
11. Świadczenia z ZFŚS a ZUS.
12. Świadczenia z ZFŚS a PIT – koszty i przychody wypłacającego świadczenia; przychody otrzymującego świadczenia – zagadnienia: paczki dla pracowników, bony towarowe, bilety i karnety dla pracowników, zapomogi dla pracowników, wczasy pod gruszą, świadczenia dla emerytów i rencistów, dofinansowanie do „zielonej szkoły” i wycieczek szkolnych, dofinansowanie do wypoczynku dziecka, wycieczki sfinansowane z ZFŚS, imprezy integracyjne.
13. Dokonywanie potrąceń z ZFŚS.
Realizacja szkolenia uzależniona jest od zainteresowania powyższą tematyką.
Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie karty zgłoszenia i wpłata pełnej należności tytułem szkolenia w terminie podanym przez organizatora.
W przypadku rezygnacji wpłacona kwota podlega zwrotowi do 5 dni roboczych przed rozpoczęciem zajęć.
Przesłanie formularza zgłoszeniowego jest traktowane jako złożenie oświadczenia woli uczestnictwa w kursie.
Serdecznie zapraszamy!
Zapytaj o szkolenie
tel. 42 631 95 29
fax. 42 630 26 37
e-mail: biuro@lodz.skwp.pl
Nie znalazłeś oferty dla siebie?
Poinformuj nas jakiego szkolenia szukasz: biuro@lodz.skwp.pl