Strona główna img Aktualności img Spotkanie z Uczniami Szkoły Podstawowej

Spotkanie z Uczniami Szkoły Podstawowej

W dniu 18 listopada 2016 r., na zaproszenie Pani Dyrektor p. A. Staszewskiej, w Szkole Podstawowej w Starej Wsi gościł p. Łukasz Paczkowski – członek władz statutowych Oddziału Okręgowego w Łodzi Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Okazją do spotkania była prelekcja o podatkach i systemie podatkowym w Polsce podczas obchodzonego w szkole Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Spotkanie z uczniami klasy piątej i szóstej okazało się ciekawą formułą wymiany zdań i poglądów. Przedstawiono uczniom ogólny zarys systemu podatkowego, wyjaśniono w prosty i przestępny sposób podstawowe pojęcia z dziedziny podatków, a także przybliżono młodzieży pracę księgowego. Uczniowie natomiast pozwolili spojrzeć na ten bardzo sformalizowany świat przepisów oczami nastolatków.

Spotkanie miało bardzo miły charakter, okazało się, że uczniowie nawet przy tak poważnej dziedzinie jak podatki i rachunkowość mogą dobrze się bawić.


}
© 2019 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Okręgowy w Łodzi. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO