Strona główna img Aktualności img Konkurs Księgowi Przyszłości 2016 roku

Konkurs Księgowi Przyszłości 2016 roku

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Soneta sp. z o.o, producent oprogramowania enova365 organizują drugą edycję ogólnopolskiego konkursu wiedzy z rachunkowości.

ZASADY KONKURSU

Drużynowy charakter

W konkursie mogą startować trzyosobowe drużyny. Każda z nich ma jednego lidera, który zakłada drużynę i zaprasza do niej członków. Tylko z konta lidera można rozwiązywać testy konkursowe. Miejsce zamieszkania lidera decyduje o przynależności drużyny do okręgu.

Parytet regionalny

W konkursie obowiązuje parytet regionalny, zgodnie z którym do kolejnych etapów będą przechodziły najlepsze drużyny z 6 wyodrębnionych regionów Polski. Podział okręgów wygląda następująco:

  • okręg 1: mazowieckie, podlaskie 
  • okręg 2: małopolskie, podkarpackie, lubelskie
  • okręg 3: dolnośląskie, opolskie
  • okręg 4: wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie
  • okręg 5: kujawsko pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie
  • okręg 6: łódzkie, śląskie, świętokrzyskie 

Kategorie konkursowe

Drużyny rywalizują w 3 kategoriach dla:

  • zawodowych księgowych
  • studentów kierunków ekonomicznych
  • uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Etapy rywalizacji

Konkurs podzielony jest na etapy: pięć etapów dla drużyn zawodowych i studenckich, trzy etapy dla drużyn ponadgimnazjalnych.

Zakres wiedzy

Pytania konkursowe dotyczyć będą zagadnień związanych m.in. z rachunkowością, prawem podatkowym, rachunkowością finansową, zarządczą, sprawozdawczością finansową, etyką, standardami pracy w księgowości oraz nowoczesnymi technologiami.

Finał dla drużyn ponadgimnazjalnych

Finałem dla drużyn ponadgimnazjalnych będzie etap IV – pisemne opracowanie podanego przez jury zagadnienia. Jury wybierze, zgodnie z podanymi kryteriami, najlepsze prace. Wręczenie nagród rzeczowych laureatom oraz ich opiekunom odbędzie się w siedzibie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce w terminie podanym przy ogłoszeniu listy zwycięzców.

Gala finałowa

Finał i gala finałowa dla drużyn zawodowych i studenckich odbędą się 9 czerwca 2016 roku w Restauracji Endorfina Foksal (dawny Pałacu Zamoyskich) w Warszawie. W finale trzy najlepsze drużyny z kategorii studenckiej oraz zawodowej będą odpowiadały na pytania związane z pracami finałowymi oraz na pytania z etyki.

Nagrody

Na laureatów konkursu czekają wspaniałe nagrody: zwycięzcy konkursu w kategoriach zawodowej i studenckiej otrzymują voucher na wakacje marzeń o wartości nawet 30 tysięcy złotych oraz bony szkoleniowe o dużej wartości. Pozostali finaliści otrzymają nowoczesne gadżety elektroniczne, m.in. tablety, smartwatch.

Szczegóły konkursu na stronie www.new.ksiegowiprzyszlosci.pl

}
© 2019 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Okręgowy w Łodzi. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO