VII Ogólnopolska Konferencja SIGMA MARATON p.n.: Różne kraje – ta sama rachunkowość?

VII Edycja Sigma Maraton odbywała się w dniach 5-7 kwietnia 2017 r. Temat przewodni konferencji to „Różne kraje – ta sama rachunkowość”. W konferencji wzięło udział 16 osób. Podczas otwarcia konferencji głos zabrali Prorektor ds. studenckich UŁ prof. nadzw. dr hab. Tomasz Cieślak oraz opiekunka SKNR SIGMA prof. nadzw. dr hab. Ewa Śnieżek. Również podczas otwarcia swoje referaty zaprezentowali członkowie SKNR SIGMA powiązane z tematem konferencji. Następnie uczestnicy konferencji mieli możliwość wzięcia udziału w gościnnym wykładzie Davida Aleksandra, który odbył się na Wydziale Zarządzania, pod tematem ‘The reality of numbers, and the number of realities’. Wieczorem wszyscy uczestnicy wspólnie udali się na kręgle i świetnie spędzili czas.

Następnego dnia odbyła się najważniejsza część konferencji. Już z samego rana 8 drużyn z całej Polski wprowadziło uczestników w niuanse rachunkowości różnych krajów. Poruszone zostały kwestie związane z rachunkowością w różnych kulturach i krajach, takich jak kraje arabskie czy Chiny. Część referatów została zwieńczona wystąpieniem KIBR-u, traktującym o zawodzie biegłego rewidenta. Następnie, po krótkiej przerwie, nastąpiło ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce zajęli Joanna Parysek i Błażej Karolewicz, przedstawiciele SKNR KONTO z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prezentując referat pt. „Wpływ czynników kulturowych na ukształtowanie systemów rachunkowości na świecie na przykładzie rachunkowości chińskiej”. Drugie miejsce zajęły Wioletta Czech oraz Monika Słowik – reprezentantki SKNR RACHMISTRZ z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ostatnie miejsce na podium zajęli Marlena Pabian oraz Daniel Pauluk – przedstawiciele SKN AUDYTOR z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pogoda dopisywała, a nasi goście chętnie z niej korzystali podczas krótkiej przerwy. Późnym popołudniem udaliśmy się do EC1, aby poznać bliżej świat gwiazd i kosmosu, natomiast wieczorem wszyscy udali się na spontaniczną integrację.

Ostatniego dnia konferencji, goście oraz gospodarze grali w grę planszową Cash Flow. Gra ma za zadanie uczyć inwestowania oraz podejmowania poprawnych decyzji w ciągle zmieniających się warunkach gospodarczych. Nagrodą dla zwycięzców były dwa powerbanki ufundowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Łodzi. Konferencję zakończył krótki wykład SKwP Oddział Okręgowy w Łodzi próbujący odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule konferencji „Różne kraje – ta sama rachunkowość?”. Wszyscy rozstali się w świetnej atmosferze, a wiele drużyn zadeklarowało już swoją obecność na następnym Sigma Maratonie, który ma się odbyć w kwietniu przyszłego roku!

Pozostałe aktualności

ul. Piotrkowska 270, IX piętro
90-361 Łódź

tel. 42 631 95 29
tel. 42 631 95 23
fax 42 630 26 37

biuro@lodz.skwp.pl
kursy@lodz.skwp.pl
konferencje@lodz.skwp.pl
czlonkowie@lodz.skwp.pl
ksiegowosc@lodz.skwp.pl

33 1910 1048 2783 0443 9774 0001